Pomalowane na zielono ściany jeszcze jakiś czas temu były postrzegane jako odważne, natomiast teraz o wiele bardziej postrzegane są jako coś standardowego. Topowa w ostatnim czasie jest butelkowa zieleń, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że optycznie pomniejsza ona wnętrza. Dlatego właściwie będzie zdecydować się na pastelowe wybarwienia. Najlepiej zieleń na ścianie prezentuje się w salonie, czy w gabinecie. Bardzo dobrze komponuje się z dodatkami w stylu boho albo glamour, rozświetlając wtedy nieco pociemniany design.

Zieleń w aranżowaniu wnętrz zapewniajaca nietuzinkowość oraz relaks jest modna już od wielu lat.

Zielony to symbol równowagi, jaki kojarzy się z wiosennym przebudzeniem, rześkością i nadzieją. To idealny kolor dla osób które przeżywają momenty przełomowe w życiu i planujących utworzyć w domowym zaciszu stuprocentowy azyl żywe obrazy. Abstrahując od tego, czy dana osoba wybierze niewielkie gadżety, czy zdecyduje się na malowanie ścian w kolorze ciemnej zieleni, może oczekiwać mocnego odświeżenia pokoi.
Dodatkowo, warto także zadbać o to, by w domu były rośliny zielone. Poprawią one jakość powietrza, będą wpływać na dobre samopoczucie gości i domowników oraz polepszą jakość pracy, zarówno w przydomowym gabinecie, jak i w biurowcu. Można będzie w konkretnych wnętrzach utworzyć dobry mikroklimat. O tym, jak rozmieścić zieleń w wystroju wnętrz można będzie nabrać przekonania, podczas gdy skonsultuje się z umiejętnym architektem wnętrz. Pomysłów nie brak też w sieci, dlatego każdy bez trudności wyszuka coś pod posiadane upodobania.
W pomysłach wnętrzarskich można również od jakiegoś czasu spotkać się z ciemnymi sofami lub fotelami. Fotel doskonale może sprawdzić się w strefie relaksu, pośród kwiatów albo przy domowej półce z książkami.

Już dawno dowiedziono, że wprowadzenie zieleni łagodzi zestresowanie, poprawia koncentrację a także wzmaga wyobraźnię. Kolor greenery sprawdzi się w pomieszczeniach mieszkalnych a także w biurach. Naturalna projektowanie zieleni we wnętrzach jest wyjątkowo energetyzująca. Z tego powodu nie jest dziwne, to że architekci wnętrz znacznie częściej decydują się, żeby klientom proponować takie rozwiązania. Tym bardziej, jeżeli ktoś mieszka w mieście i prowadzi stresujący tryb życia. Dalsze bytowanie w pobliżu zieleni będzie dla takiej osoby szczególnie pomyślne. Poza tym, że zieleń w różnych kolorytach zagości na ścianie albo w dodatkach dekoracyjnych, może także być kolorem dla mebli. Soczysta zieleń pozwala czuć się spokojnie.
W pomieszczeniach nowoczesnych można zdecydować się na fototapetę z motywem roślinnym. Bardzo dobrze będzie się ona prezentowała w lekkich i większych wnętrzach. Zieleń to barwa niesamowita. Z jednej strony odpręża, a z drugiej – wzmaga wyobraźnię i doda mocy.
Zieleń w aranżowaniu wnętrz gwarantująca nietuzinkowość i odprężenie

Sofa zajmuje główne miejsce i jeżeli będzie mieć wybarwienie zielone to z pewnością zwróci na siebie uwagę. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że ciemne elementy umeblowania doskonale prezentują się na tle jaśniejszych ścian. Tymczasem, w dużych pomieszczeniach można zielona ściana sobie pozwolić na skonfrontowanie razem dowolnych odcieni zielonego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.