Skuteczna ochrona samochodu przed kradzieżami jest takim zabezpieczeniem z jakiego robi użytek o wiele więcej osób. Jeszcze jakiś czas temu bowiem myślano, że wyłącznie kradnie się samochody luksusowe. Natomiast, obecnie coraz częściej łupem złodziejów stają się auta klasy średniej. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w certyfikowane blokady zabezpieczające do samochodu. Kiedy kupi się zabezpieczenie wlewu paliwa takie gadżety od renomowanych producentów, to można oczekiwać, że będą one bezawaryjne. Każdy, kto w odpowiedni sposób zabezpieczy auto przed kradzieżą, nie musi obawiać się jego przywłaszczenia. Naturalnie, za każdym razem trzeba zakupić sprawdzone blokady. Takie, jakich złodzieje nie pokonają.

Każde blokada antykradzieżowa samochodu powinno mieć właściwe cechy. Do trzech najpopularniejszych blokad zalicza się: blokadę skrzyni biegów, blokadę kierownicy oraz Joylock. Blokada skrzyni biegów to mechaniczne zabezpieczenie przeciw kradzieży, montowane na stałe w nadwoziu pojazdu. Tego rodzaju blokada uniemożliwia ruszanie drążkiem skrzyni biegów, jest łatwa w użyciu, a także nie wpłynie negatywnie na design konkretnego auta. Zabezpieczenie jakim jest blokada skrzyni biegów jest trwałe oraz odporne na różnego rodzaju zniszczenia. Z tego powodu złodzieje nie są w stanie uszkodzić tej blokady albo jej ściągnąć. Blokady skrzyni biegów producenci polecają do aut zarówno z ręczną, jak i z automatyczną skrzynią biegów. Następną propozycją jest blokada kierownicy. Tuż po zamontowaniu jest ona integralną częścią kolumny kierowniczej. Dedykowana jest dla aut z elektryczną skrzynią biegów i maksymalnie uniemożliwia poruszanie kierownicą rabusiom. Co znaczące, w czasie montażu takiej blokady nie jest w żaden sposób naruszana budowa pojazdu. Zdemontowanie blokady kierownicy może zająć parę godzin oraz wymaga wykorzystania wyspecjalizowanego i droższego sprzętu. Z tego względu rabuś nie będzie mógł uciec czyimś samochodem.

Joylock to mechaniczna blokada drążka zmiany biegów. Wykonana z trwałego materiału nakładka zakładana na drążek precyzyjnie osłoni wszystkie elementy skrzyni biegów. Nakłada wyposażona jest w wytrzymały na przewiercenie oraz pozostałe próby uszkodzenia zamku. Zabezpieczenie takie jak Joylock dedykowane jest do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.

De facto, im bardziej unowocześnione zabezpieczenie, tym skuteczniejsza ochrona. Zapewnione jest to, że dłuższy czas przejęcia kontroli nad autem zniechęca rabusiów do rabunku. Maksymalna ochrona samochodu przed kradzieżami jest tego typu zabezpieczeniem z jakiego robi użytek coraz więcej osób, ponieważ jeszcze jakiś czas temu schemat mówił o tym, że tylko okrada się auta luksusowe, lecz nie jest to prawdziwe. Innowacyjne zabezpieczenia powodują, że można być spokojnym o pojazd. Propozycja katalogowa jest spora, czyli każdy wyszuka coś dla siebie. Nie ma mowy o tym, że ktoś zniszczy pojazd i że kradzież dojdzie do skutku. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w atesty blokady antykradzieżowe.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *