Złącza zaciskowe posiadają bardzo szerokie wykorzystanie. Wytwarzane są też z różnych tworzyw, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych – http://www.obejmy-mocowania.pl

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Łącząc należyty typ podzespołu montażowego, trzeba wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego powiązania splotów drutów, kabli, węży, rurek.

W niektórych sytuacjach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na duże temperatury. Posiadają duży obręb przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są niezwykle mocne.

Cechuje je ogromna odporność na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na działanie wielkich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na aktywność paliw płynnych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane też w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym – http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez zastosowania specjalnych sprzętów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe sporządzone z nylonu cechuje niewielka waga, są wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie nastręczają użycia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość wykonać ręcznie.

Są również obejmy określone do zaciskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, albo te określone do zakończeń gatunku hydraulicznego


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *