Złącza zaciskowe posiadają bardzo szerokie wykorzystanie. Wytwarzane są też z różnych tworzyw, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych – http://www.obejmy-mocowania.pl

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Łącząc należyty typ podzespołu montażowego, trzeba wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego powiązania splotów drutów, kabli, węży, rurek.

W niektórych sytuacjach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na duże temperatury. Posiadają duży obręb przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są niezwykle mocne.

Cechuje je ogromna odporność na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na działanie wielkich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na aktywność paliw płynnych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane też w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym – http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez zastosowania specjalnych sprzętów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe sporządzone z nylonu cechuje niewielka waga, są wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie nastręczają użycia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość wykonać ręcznie.

Są również obejmy określone do zaciskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, albo te określone do zakończeń gatunku hydraulicznego


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *